שיקום קרקעות מזוהמות

שיקום קרקעות הנה הפעולה האחרונה בהליך סקירת אתר הנחשוד בזיהום ולרוב מדובר על אתר שעבר סקירה היסטורית, סקירת התווך על ידי סקרי קרקע, גז קרקע ו/או מי תהום, ואשר בהם נתגלו ממצאים המחשידים את הקרקע באתר כמזוהמת ובנוסף בוצע תיחום של הזיהום ואומדן של ממדי הזיהום כבר ידוע.
קיימות טכנולוגיות רבות ומגוונות לטיפול בקרקעות מזוהמות אשר ניתן לחלק אותן באופן הבא:

  • טיפול בקרקע באתר (On -Site) - הפחתת ריכוז המזהמים בקרקע ללא חפירה באמצעות  (In-Situ) או במתקני טיפול באתר עצמו.
  • טיפול בקרקע מחוץ לאתר (Ex-Situ) - חפירת הקרקע ופינויה לאתרי טיפול לרבות טיפולים להפחתת ריכוז מזהמים בקרקע, וכן השבה ומחזור, וכן סילוק לאתרי הטמנה מאושרים.

מאז אמצע שנת 2018, אנו מנהלים את תפעול האתר לשיקום קרקעות מזוהמות הפועל בפארק המחזור "אור" השוכן בבקעת הירדן.
זהו האתר הגדול בישראל לשיקום קרקעות מזוהמות וניתן להגיע לשיקומן של מאות אלפי טון של קרקעות מזוהמות בשנה.
האתר לטיפול ולשיקום קרקעות מזוהמות של קומפוסטאור, עושה שימוש בטכניקת הטיפול הביולוגי (Bioremediation), אשר הנו תהליך שבו מתרחש פירוק ביולוגי על-ידי מיקרואורגניזמים של תרכובות אורגניות לתוצרים פשוטים יותר ובתהליך ארובי. בתהליך זה מנוצלות התרכובות האורגניות על ידי המיקרואורגניזם לצורכי בנייה בתא או לצרכי הנשימה.

האתר ממוקם קרוב יחסית לצפון ולמרכז הארץ ויכול לתת מענה ללקוחות המחפשים שירות וליווי אישי, 24/7 לקליטת קרקעות מזוהמות באתר.
ניסיונן הרב של קומפוסטאור ו - Envirotech מאפשרות לנו להעניק אפיון מיטבי לדרישות הלקוח, להתאים את המכשור והטיפול הנחוצים לפינוי, לחפירת ולשינוע הקרקע המזוהמת לצורך לשיקום הקרקע באתר, כל זאת תחת הכרת ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה ועבודה קפדנית לפיהם.

 

 >>לפרויקטים בהם בוצע שיקום קרקעות מזוהמות לחץ כאן

>>למידע נוסף אודות קרקעות מזוהמות וסקרים היסטוריים לחץ כאן

השאירו פרטים