טיפול בפסולות אורגאניות בהדשנה

טיפול בפסולות אורגאניות

הדשנה (קומפוסטציה composting), הנה דרך מקובלת להשבת פסולת אורגנית לכדי משאב בר קיימא.
הדשנה הנו תהליך אירובי, בו נעשה שימוש ביכולותיהם של חיידקים, לפרק תרכובות אורגניות, וליצור מהם קומפוסט מיוצב, ובסופו של דבר לטייב את הקרקע באמצעים ברי קיימא.

Envirotech יצרה שיתוף הפעולה עם  חברת נתיב מחזור הישראלית, אשר בראשה עומד דני פלודה וזאת לצורך קידום וסיוע מתן פתרונות להשבת פסולות אורגניות לטיוב הקרקע באתר עצמו (On Site), דבר החוסך בעלויות שינוע, הובלה, הטמנה וכיו"ב.

אחד הפתרונות הנו מתקן המיועד לאיסוף פסולת אורגנית, המשמם למעשה ככלי אצירה מתקדם בעל יכולות לבצע קומפוסטציה.

המתקן מצויד במערכת איוורור מאולץ, לצורך קידום התהליך. בחלקו העליון של המתקן ממוקמת ממברנה חצי חדירה, המשמשת לפליטה מבוקרת של גזים ולמניעת ריחות רעים וכן לחדירתם של מזיקים וחרקים.
המערכות הכלולות במתקן, ניזונות ממס' חיישנים, המופעלים אוטומטית ע"י בקר ממוחשב ומספקים מידע חשוב למפעיל. מתקן זה כולל גם אפשרות לניהול מרחוק ובאופן זה, ניתן לשלוט מרחוק על סדרה של מתקנים אשר יכולים להיות ממוקמים באתרים שונים. המתקן מצוייד בחיישני GPS לקביעת המיקום, חיישן המורה את מצב הדלת – פתוחה או סגורה, חיישן לגובה הפסולת במכולה וחיישן טמפרטורה. כולם ניתנים לקריאה מרחוק דרך הבקר ומערכת התקשורת האלחוטית וכך מובטחת שליטה מלאה בתהליך.

יתרון חשוב של המתקן הוא בצמצום הדרגתי ומתמשך של נפח ומשקל הפסולת. באופן זה, ניתן להגדיל את מרווחי מועדי הפינוי של המתקן, ועל ידי כך לחסוך באופן משמעותי בעלויות סילוק הפסולת.

לפרטים נוספים, ניתן לצפות בסרטון הדגמת פיילוט לטיפול בפסדי עופות ובסרטון נוסף המציג את יכולותינו לטיפול בפסדי בקר וצאן
וכן ליצור קשר עמנו.

השאירו פרטים