מהי קומפוסטציה

הדשנה (קומפוסטציה composting), הנה דרך מקובלת להשבת פסולת אורגנית למשאב בר קיימא.
הדשנה הנו תהליך אירובי, בו נעשה שימוש ביכולותיהם של חיידקים, לפרק תרכובות אורגניות, וליצור מהם קומפוסט מיוצב, ובסופו של דבר לטייב את הקרקע באמצעים ברי קיימא.

חברת נתיב מחזור הישראלית, אשר בראשה עומד דני פלודה, מומחה לטכנולוגיות ייצור קומפוסט ממגוון של פסולות (אורגני ביתית, פרש בע"ח, בוצות שפכים, פסדים ועוד), מייצרת ומשווקת טכנולוגיות המותאמות אישית לצרכי הלקוח ולסוג ולכמות הפסולת שלו. יועצי Envirotech מקדמים את שיתוף הפעולה לצורך קידום וסיוע מתן פתרונות להשבת פסולות אורגניות לטיוב הקרקע באתר עצמו (In Situ), דבר החוסך בעלויות שינוע, הובלה, הטמנה וכיו"ב.

אחד הפתרונות הנו מכולה המיועדת לאיסוף פסולת אורגנית, המשמשת למעשה כמתקן קומפוסטציה.
המתקן מצויד במערכת איוורור מאולץ, לצורך קידום התהליך. בחלקה העליון של המכולה ממוקמת ממברנה חצי חדירה, המשמשת לפליטה מבוקרת של גזים ולמניעת ריחות רעים.
המערכות הכלולות במתקן, ניזונות ממידע ממס' חיישנים, המופעלים אוטומטית ע"י בקר ממוחשב. מתקן זה כולל גם אפשרות לניהול מרחוק. באופן זה ניתן לשלוט מרחוק על סדרה של מכולות הממוקמות באתרים שונים. המכולה מצויידת בחיישני GPS לקביעת המיקום, חיישן המורה את מצב הדלת – פתוחה או סגורה, חיישן לגובה הפסולת במכולה וחיישן טמפרטורה. כולם ניתנים לקריאה מרחוק דרך הבקר. כך מובטחת שליטה מלאה בתהליך.

יתרון חשוב של המכולה הוא בצמצום הדרגתי ומתמשך של נפח ומשקל הפסולת. באופן זה, ניתן להגדיל את מרווחי מועדי הפינוי של המכולה, ועל ידי כך לחסוך באופן משמעותי בעלויות סילוק הפסולת.

לפרטים נוספים, ניתן לצפות בסרטון הדגמת פיילוט לטיפול בפסדי עופות ובסרטון נוסף המציג את יכולותינו לטיפול בפסדי בקר וצאן
וכן ליצור קשר עמנו.

השאירו פרטים